O nás

O

Restaurace U Oravců se nachází v horské vesničce Travná. Asi 7 km od města Javorník, na samé hranici s Polskem. Nejbližší větší město je Jeseník, a to cca 30 km. Díky své poloze Vám naše restaurace může posloužit jako zázemí pro poznávání krás celého Jesenicka, obzvláště Rychlebských hor.  Stejně tak dobře odtud můžete podnikat výlety do nedalekého Polska, např. do měst Paczków, Złoty Stok, lázeňské městečko Lądek-Zdrój, nebo malinko vzdálenějších míst, jakým je kupříkladu Otmuchovské jezero, nedaleko města Otmuchów, a také Nyské Jezero nedaleko města Nysa.

Otevřeno máme, kromě pondělí, každý den a naši restauraci je možné využívat pro pořádání různých srazů, pracovních porad a jiných společenských akcí, nebo si u nás samozřejmě můžete jen tak posedět s přáteli. Nabídneme teplá jídla po celý den a k nim pivo z pivovarů Gambrinus, Radegast a Pilsner Urquell.

K restauraci patří také malé hřiště, kde se můžete se svými dětmi nebo přáteli vydovádět při míčových hrách, na trampolíně, nebo houpačkách.

Na pozemku u restaurace se nachází i prostory určené ke stanování, pokud tedy máte v úmyslu nocovat v přírodě, není to problém, zároveň Vám ale můžeme nabídnout také ubytovaní přímo v objektu restaurace.

V průběhu roku se u nás konají nejrůznější kulturní akce, například „pálení čarodějnic“, „kácení máje“, „pyžamový bál“, nebo také menší koncerty a hudební vystoupení amatérských skupin všech možných i nemožných žánrů. Jednou ročně zde pořádáme již tradiční (nejen)hudební festival Česko-Polské POJIWO, jehož hlavním cílem je snaha o oboustranné sbližování se s našimi polskými sousedy, ke kterým zde máme sice blízko, ale víceméně jsme si stále částečně vzdáleni.

V závěru tedy doufáme, že Vás něco z výše uvedeného zaujalo a budeme opravdu velice rádi, pokud se rozhodnete nás osobně navštívít, čímž se sami nejlépe přesvědčíte o krásách tohoto místa, které je skoro na konci světa ……