Restaurace U Oravců se nachází v srdci horské vesničky s názvem Travná, která leží na samé hranici s Polskem a cca 7 km severně od města Javorník. Nejbližším větším městem je tak cca 30 km vzdálený Jeseník.
Díky své poloze Vám naše restaurace může skvěle posloužit jako zázemí pro poznávání krás celého Jesenicka, obzvláště pak blízkých Rychlebských hor.
Stejně tak od nás můžete podnikat i výlety do nedalekého Polska, např. do měst Paczków, Złoty Stok, poblíž také leží lázeňské městečko Lądek-Zdrój, nebo se mužete vydat na ještě vzdálenější místa, jedním z nich muže kupříkladu být i Otmuchovské jezero, nedaleko města Otmuchów, ale také Nyské Jezero nedaleko města Nysa.

Prostory a zázemí naší restaurace se také skvěle hodí například k pořádání všemožných srazů, oslav, pracovních porad a víceméně i k jakýmkoliv jiným společenským akcím, nebo si u nás samozřejmě můžete jen tak posedět nad sklenicí s přáteli.
Nabízíme teplá jídla po celý den a na trávení Vám natočíme prvotřídně ošetřená piva z pivovarů Gambrinus, Radegast a Pilsner Urquell.

K restauraci patří také malé hřiště, kde se můžete se svými dětmi, nebo přáteli, vydovádět při míčových hrách, na trampolíně, nebo také houpačkách.

Na pozemcích přiléhajících k restauraci se nachází nemalé prostory určené ke stanování a kempování, pokud tedy máte v úmyslu nocovat v přírodě, není to u nás problém, zároveň Vám ale můžeme také nabídnout klasické ubytovaní přímo v objektu restaurace.

V průběhu roku se u nás konají nejrůznější kulturní akce, například „pálení čarodějnic“, „kácení máje“, „pyžamový bál“, nebo také menší koncerty a hudební vystoupení amatérských kapel a spolků všech možných i nemožných žánrů. Jednou ročně také na hřišti nad restaurací pořádáme již by se dalo říct tradiční mezinárodní (nejen)hudební festival Česko-polské Pojiwo, na kterém díky společné lásce k hudbě dochází k přirozenénu oboustrannému sbližování se s našimi polskými sousedy, ke kterým zde máme vážně hodně blízko, ale paradoxně jsme si pořád docela vzdáleni.

V závěru tedy doufáme, že Vás něco z výše uvedeného zaujalo a budeme opravdu velice rádi, pokud se rozhodnete nás osobně navštívít, čímž se sami na vlastní oči přesvědčíte o tom, co píšeme výše, stejně jako o krásách tohoto místa, o kterém se říká, že je na konci světa……